Підсумки тижнів методичних комісій спецтехнологій

Відповідно до наказу № 29 від 31.01.2018р «Про проведення Тижнів методичних комісій спецтехнологій - 2018” з 5 по 28 лютого 2018 року в Маріупольському вищому металургійному професійному училищі пройшли Тижні методичних комісій спеціальних технологій, в яких взяли участь педагогічні працівники, члени методичних комісій: машинобудівних та металургійних професій, допоміжних професій, “Електропостачання та автоматизації металургійного виробництва”.

Тижні за професіями покликані підняти рівень майстерності та сучасного підходу до професійної освіти. При їх підготовці та проведенні створюються сприятливі умови для виявлення та розвитку творчих здібностей як викладачів, майстрів виробничого навчання, так і учнів.

За цей час були проведені відкриті уроки виробничого та теоретичного навчання, позаурочні заходи, технічні конференції, профільні олімпіади, конкурси професійної майстерності. Всі вони були об’єднані темою «Формування громадянської позиції, загальних та професійних компетенцій учнів через використання сучасних педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій та співробітництво з підприємством-замовником кадрів».

У рамках тижнів були проведені регіональні заходи: Педагогічний бенефіс викладача креслення Московченко І.О. з відкритим уроком «Лабіринти креслення» та Калейдоскоп професійної майстерності, на які були запрошені педагогічні працівники  ЗП(ПТ)О Маріупольського регіону. Заходи були проведені на високому методичному рівні.

Відкрив Тижні конкурс газет з професій, в якому взяли участь редколегії 20 груп всіх курсів.

Творчим підходом відзначалися уроки у викладачів: Вертипорох О.М. «Види передач перетворення» та Московченко І.О. «Лабіринти креслення». Педагоги показали вміння вибору форм організації навчання, які зумовлюються завданнями освіти та виховання, складом, рівнем підготовки та віковими можливостями учнів,

Високу креативність  в  організації та проведенні позаурочних заходів  показали: викладач Зиновченко Т.Г. (Інтелектуальна гра «Найрозумніший електромонтер»), викладач Єгорова Т.І. та майстер виробничого навчання Семченко Г.О. (Інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?»), викладач Моісеєнко В.О., майстри виробничого навчання Кокарева Т.В. та Рязанцева Г.І. (Презентація проекту «Професія «Прокатник»), викладач  Коміссаренко А.А. та майстер виробничого навчання Рязанцева Г.І. (Конкурс-гра «Юний слюсар»), викладач Єретікова О.О. та майстер виробничого навчання Харламов Г.В. (Захід «Ознайомлення з підрозділами ПРАТ «Метінвест» для подальшого працевлаштування»).

Наприклад, інтелектуальна гра  «Найрозумніший електромонтер» складалася з трьох раундів. Електромонтер – людина високоінтелектуальна, ерудована, знає не тільки свою професію, її цікавить все, що навколо. В грі використовувалася інтерактивна презентація викладача спецтехнології для електромонтерів Зиновченко Тетяни Григорівни, яка й проводила гру. Всі учасники гри отримали солодкі призи.

Під час презентації проекту «Професія «Прокатник» були  представлені презентації училища та підприємства-замовника кадрів ПРАТ «ММК імені Ілліча» англійською мовою. Сьогодні якісне знання іноземних мов випускниками закладів професійної освіти стає необхідною реальністю.

Майстер в/н Харламов Г.В. розповів за допомогою електронної презентації та відео про історію створення ПРАТ «ММК імені Ілліча», компанії «Метінвест» та її підрозділів.

З метою підвищення професійної підготовки учнів, розвитку їх творчої активності, освоєння сучасних методів праці, вдосконалення організації і змісту навчання при підготовці кваліфікованих робітників, популяризації професії серед молоді були проведені щорічні  конкурси професійної майстерності серед учнів за професіями: «Кращий машиніст крана-2018» (викладачі Завальнюк Т.П., Єфименко О.С., майстри в/н Гурко О.В., Костецька А.А.), «Електрогазозварник – 2018» (викладач Мудрова О.В., майстри в/н Мануїлова Л.Л., Остапець Б.Я., Стеценко В.П.), «Газорізальник – 2018» (викладач Мудрова О.В., майстри в/н Коюда О.В., Остапець Б.Я., Стеценко В.П., Харламов Г.В.), «Слюсарна майстерність – 2018» (майстри в/н Кокарева Т.В., Рязанцева Г.І.), «Кращий електромонтер – 2018» (майстри в/н Мошинський А.І., Семченко Г.О., Кушніренко П.І., Акімченков А.В.), «Кращий кухар» (майстер та викладач спецтехнології Чупир Т.І.). Ці конкурси складалися з двох етапів: теоретичного та  практичного. Всі учні з успіхом впоралися з поставленими завданнями. Слід відзначити майстерність, яку продемонстрували учасники конкурсів при виконанні завдань. Професійне журі визначало переможців конкурсів.

Теоретична частина конкурсу «Кращий стропальник – 2018» була проведена майстром в/н Єфименко О.О. Конкурс професійної майстерності «Кращий прокатник – 2018» був проведений на підприємстві майстрами в/н Кокаревою Т.В. та Ломакіною Л.П. Всі конкурси пройшли на високому рівні.

При проведенні конкурсу «Кращий технік з експлуатації та ремонту обладнання»учасники повинні були зібрати редуктор та за допомогою методичних рекомендацій скласти СОП по збиранню горизонтального двухступінчастого редуктора (викладачі Завальнюк Т.П., Єфименко О.С., майстер в/н Лаврінішина Л.П.).

Засідання «Круглого столу»  з теми «Сучасний cтан охорони праці на виробництві та в металургійній  галузі  України» проводився з метою розкрити широкий спектр думок про обрану для обговорення проблему з різних точок зору, обговорити неясні і суперечливі моменти, пов’язані з даною проблемою,  досягти  консенсусу (викладачі Завальнюк Т.П., Єфименко О.С., учні гр. 42, 52).

Творчо та змістовно були проведені профільні комплексні олімпіади з професій: «Машиніст крана металургійного виробництва» (викладачі Завальнюк Т.П. та Єфименко О.С.), «Слюсар з ремонту рухомого складу, помічник машиніста тепловоза» (викладач Завальнюк Т.П.), металургійного напрямку (викладач Коміссаренко А.А.).

У технічній конференції «Енергозберігаючі технології в металургійному виробництві» взяли участь учні груп 21, 31, 41 ,51, ТУ-5. Також з доповідями за темою конференції виступили викладачі Коміссаренко А.А., Уніят М.А., майстри в/н Кокарева Т.В. та Білецька С.А. В рамках конференції  проходив конкурс доповідей учнів. Переможці та призери конкурсу були нагороджені грамотами.

Вже традиційно відбулася Зустріч випускників (викладач Дерев’яшкіна М.М., майстер в/н Сирцова Л.О.).

 У різних заходах тижнів було задіяно багато учнів та педагогічних працівників училища. Тижні пройшли плідно та надовго запам'ятаються учасникам і глядачам своєю насиченістю.

Проведення тижнів спеціальних технологій сприяло демонстрації напрацювань педагогів, методів і прийомів їх роботи, дало можливість в нетрадиційній формі обмінятися своїм педагогічним досвідом. А найголовнішим завданням тижнів стало залучення якомога більшої кількості учнів з метою підвищення інтересу до обраної професії.