Верстатник широкого профілю. Слюсар-ремонтник

Ступінь навчання: кваліфікований робітник
Освітній рівень вступників: базова загальна середня освіта
Кваліфікація: верстатник широкого профілю: 3-й розряд ; слюсар-ремонтник: 2 розряд.
Форма навчання: денна, навчання безплатне
Термін навчання: 01.09.2021 - 30.06.2024 (3 роки)
Термін подачі заяв: 01.12.2020 - 31.08.2021
 

Загальна характеристика професії.

Верстатник широкого профілю - одна з найпоширеніших професій, пов'язана з обробкою металу. Він потрібен буквально скрізь: на машинобудівному і металургійному підприємстві, в залізничному депо, на судноверфі, в майстерні по ремонту сільськогосподарської техніки, в будівельній організації і на фабриці, що виробляє товари народного споживання.

Верстатник широкого профілю працює на токарному, фрезерному, шліфувальному, свердлильному верстатах, обробляє за допомогою ріжучого інструменту циліндричні, конічні, прямолінійні і фасонні вироби, розсвердлюють і розточують отвори, нарізає різьбу, надаючи майбутньої деталі задану форму і розміри. При цьому верстатник широкого профілю робить необхідні розрахунки, задає верстату найбільш раціональні та ефективні режими різання. Для обробки складних заготовок використовує пристосування, які полегшують працю і підвищують його продуктивність.

Для виконання складних операцій верстатнику широкого профілю необхідно добре знати будову, кінематичні схеми, наладку і способи перевірки верстатів на точність, геометрію ріжучого інструменту (верстата) і правила його заточування, бути знайомим з основними властивостями чорних і кольорових металів, а також сплавів.

Перед обробкою деталі верстатник вивчає креслення або технологічну карту, добирає інструменти, проводить необхідні розрахунки, вибирає режим різання. Здійснює робочі операції (установку деталі на верстат, закріплення, механічну обробку, свердління, розгортання, зенківку отворів, нарізування різьблення; фрезерування площин, торців, паза, і т. Д.). Виконує контрольно-вимірювальні операції. За кресленнями деталі і технологічною картою визначає послідовність обробки деталі. За допомогою вимірювальних інструментів перевіряє відповідність деталі кресленнями.
Професія має 2-6 розряди.

Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця

Верстатник широкого профілю повинен володіти гострим зором, точним лінійним і об'ємним окоміром, хорошою зорово-моторною координацією, технічним мисленням, просторовою уявою, стійкістю уваги.

Медичні протипоказання: професія протипоказана людям, страждаючим захворюваннями опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової систем, дихальних органів, а також зниженим зором (що не компенсується окулярами), підвищеною чутливістю до дії хімічних речовин.

Робота не рекомендується людям, що мають хвороби: серцево-судинної системи (вади серця, серцева недостатність та ін.); органів травлення (виразкова хвороба, хронічний гастрит і ін.); опорно-рухового апарату (хронічний ревматизм, деформації грудної клітки та ін.); нервової системи (непритомність, менінгіт та ін.); органів зору (знижені гострота зору і сприйняття кольорів, і ін.); органів слуху (знижена гострота слуху); шкіри з локалізацією на кистях рук (екзема і ін.).

Вимоги до професійної підготовки

Верстатник широкого профілю повинен знати:

• геометрію, тригонометрію, фізику, креслення (в обсязі середньої школи), основи матеріалознавства, теорії опору матеріалів, електротехніки, технічної механіки, технічних вимірювань;

• пристрій, правила налагодження верстатів і перевірки їх на точність, пристрій і правила використання вимірювальних інструментів, технологію термообробки, заточування, доведення інструменту;

• принципи калібрування профілів деталей, класи точності і чистоти обробки.

Він повинен вміти:

• "читати" креслення;

• використовуючи довідкові матеріали, розраховувати режими обробки деталей з різних матеріалів;

• виробляти налагодження і підналагодження верстатів;

• виконувати обробку деталей з різних матеріалів на різних верстатах;

• вивіряти розміри деталей за допомогою вимірювальних інструментів.

Верстатник широкого профілю повинен вміти виконувати роботи по кресленнях, визначати режими різання, вибирати оптимальний порядок обробки деталей, проводити розрахунки, пов'язані з виконанням особливо складних робіт.

Можливість працевлаштування

Маріупольський металургійний комбінат групи Метінвест.
Випускники можуть займати такі посади: токар, фрезерувальник, свердлувальник, шліфувальник, слюсар - ремонтник.

Умови праці

Працює в приміщенні. Основна робоча поза - положення "стоячи". Шкідливими факторами є високий рівень шуму і запиленість повітря. Можливі мікротравми кистей рук.

Перспективи кар'єрного росту

Для верстатника широкого профілю можливий рух і по управлінської лінії: зростання до старшого верстатника; потім можна стати бригадиром, техніком і ін., за умови підвищення освітнього рівня в технічних коледжах і інститутах. При виборі даного напрямку кар'єри корисно виробляти в собі управлінські навички, додатково освоювати професію менеджера.