Підручний сталевара. Оператор поста керування станом. Електрозварник

Ступінь навчання: кваліфікований робітник
Освітній рівень вступників: базова загальна середня освіта
Кваліфікація: підручний сталевара: 3-й розряд;
оператор поста керування станом гарячої прокатки: 3 розряд;
електрозварник ручного зварювання: 2 розряд.
Форма навчання: денна, навчання безплатне
Термін навчання: 01.09.2021 - 30.06.2024 (3 роки)
Термін подачі заяв: 01.12.2020 - 31.08.2021

 

Підручний сталевара – робітник-металург, фахівець з плавлення і переплавки металів. Фахівцю-сталевару належить працювати з важкою вагою, гарячими печами і курними масами.

Однак, навіть незважаючи на це, професія сталевара є однією з найпрестижніших робочих спеціальностей. Пов'язане це з високою оплатою праці, привабливим соціальним пакетом і можливістю раннього виходу на пенсію.

Професія сталевара передбачає відповідальність, організованість, вміння концентрувати та розподіляти увагу, фізичну витривалість.

Підручний сталевара: отримує завдання на виготовлення сплаву; запускає спеціальну піч; готує матеріал для плавлення; робить виплавку металу; виймає готовий метал, готує його до подальшого транспортування.

Професію сталевара, як правило, обирають сильні, міцні і витривалі чоловіки. Багато сталеварів дійсно люблять свою роботу і отримують задоволення від процесу виробництва якісної сталі.

Бажаєте навчитися загартовувати метал і стати сталеваром? Тоді Вам до нашого навчального закладу!

Оператор поста керування станом гарячої прокатки.

Оператор поста управління стана гарячої прокатки веде режим обтиснень металу і управління в процесі прокатки натискним пристроєм, робочими рольгангами (пристроями у вигляді ряду роликів для транспортування металу до прокатного стану) і двигунами головного приводу прокатних станів.

Залежно від розряду оператор поста управління станом гарячої прокатки може виконувати прості або більш складні роботи: управління маніпуляторами і кантувателем, прийомними і розкатними рольгангами; управління в процесі прокатки роботою головних двигунів; ведення режиму прокатки металу на станах періодичної поперечно-гвинтової прокатки; подача сигналів на нагрівальні печі про видачу зливків або слябів; спостереження за подачею і температурою металу, що видається на стан і охолодженням валків; установка і регулювання швидкості прокатки і натягу смуги між клітями (пропусками); налагодження стану й участь у проведенні цих робіт на інших станах.

Електрозварник ручного зварювання

Електрогазозварник з’єднує (зварює) елементи металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізмів за допомогою зварювального апарату; збирає заготовки (вузли) конструкцій, здійснює їхнє транспортування в межах робочого місця, налагоджує зварювальне устаткування, встановлює необхідний режим зварки, здійснює зоровий контроль швів; запобігає виникненню напруги і деформацій у виробі.

Основним знаряддям роботи електрозварника ручної зварки є електрод. Для зварювання тонкого металу, кольорових металів, їхніх сплавів і чавуну використовують газовий пальник, в якому відбувається змішування горючого газу з киснем для утворення полум’я.

Професія ставить підвищені вимоги до фізичної сили і витривалості фахівця, його гостроти зору і сприйняття кольорів, гнучкості і рухливості рук, ніг і усього тіла, вестибулярного апарату.

Електрогазозварник повинен уміти тривалий час тримати увагу, володіти координацією, розвиненою просторовою уявою і технічним мисленням, бути акуратним і урівноваженим, додержуватися норм технологічного процесу, методів і прийомів безпечного ведення робіт.