Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

Ступінь навчання: кваліфікований робітник
Освітній рівень вступників: базова загальна середня освіта
Кваліфікація: 3-й розряд
Форма навчання: денна, навчання безплатне
Термін навчання: 01.09.2021 - 30.06.2024 (3 роки)
Термін подачі заяв: 01.12.2020 - 31.08.2021

 

Загальна характеристика професії:

Електромонтер -  фахівець, який працює в галузі електрики, займається монтажем, експлуатацією або ремонтом електрообладнання та електричних кіл.

В сучасному світі це одна з затребуваних  спеціальностей. Професія електрика необхідна практично в усіх галузях народного господарства: машинобудуванні, металургійної, легкої, харчової, деревообробної промисловості.

Ті, хто вибрав професію електрика можуть бути впевнені - для них завжди знайдеться робота!

Ця професія відноситься до категорії особливо небезпечних. Діяльність електромонтерів пов'язана з постійним ризиком, вимагає уважності і знання способів захисту від ураження електричним струмом, а також способів надання першої допомоги потерпілим при ураженні електричним струмом.

Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста:

Професійно-важливі якості професії "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування": акуратність, дисциплінованість, організованість, самодисципліна, відповідальність, передбачливість, педантичність, самостійність, здатність планувати свою діяльність у часі, старанність, ретельність, в нормі розвинені властивості відчуттів і сприйняття (зір, слух, нюх, дотик), розвинені властивості уваги, здатність до образного представлення предметів, процесів і явищ, логічність мислення, предметність (об'єкти реального світу і їх ознаки) мислення, аналітичність (здатність виділяти окремі елементи дійсності, здатність до класифікації) мислення, технічне мислення, операційна пам'ять, пам'ять на умовні позначення (знаки, символи, плани, схеми, графіки), хороша координація рухів, твердість руки, стійкість кистей рук, вміння швидко орієнтуватися в навколишньому середовищі, вміння вирішувати проблемні ситуації в короткі терміни, навички креслення, схильність до роботи з документацією, схильність до конструювання і проектування, вміння правильно і ефективно розподіляти час.

Перспективи працевлаштування:
Перспективи щодо працевлаштування після оволодіння професією у електромонтера вагомі та стабільні, а ризик безробіття незначний.

Сьогодні професія електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування – одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства. Разом з тим вона застосовується практично в усіх галузях господарства і потреба у електромонтерах постійна.

Медичні протипоказання:
Захворювання серця або порушення артеріального тиску; нервово-психічні розлади;судоми, втрати свідомості; вживання наркотиків, залежність від алкоголю; некоректоване зниження гостроти зору; порушення кольоророзпізнання, бінокулярного зору; розлади слуху;вестибулярні розлади, порушення відчуття рівноваги;тремтіння рук; розлади координації рухів;боязнь висоти; захворювання хребта, суглобів або нижніх кінцівок;хронічні інфекційні захворювання; алергії; шкірні захворювання; захворювання органів дихання;захворювання органів травлення і виділення; цукровий діабет;виражені фізичні недоліки.